Alexander Zverev predao Nadalu, teška ozljeda

Rafael Nadal osvojio je prvi set polufinala Roland Garrosa nakon tie-breaka 10-8, izborio je i drugi u epskom meču nakon tri sata i osam minuta igre, a njegov protivnik Alexander Zverev prilikom udarca ozbiljno je iskrenuo desni gležanj pokušavajući stići jednu paralelu.Izgledalo je dosta ozbiljno, Nijemac je vrištao od boli, a iznijeli su ga s terena u kolicima. Nakon deset minuta vratio se na štakama i predao meč. Nakon njih na teren će Marin Čilić i Casper Ruud.Dvoboj pod krovom zbog kiše u Parizu do ozljede je bio iznimno atraktivan i dramatičan. Zverev je u prvom setu vodio s 4-2, ali je izgubio tri gema zaredom i kod 4-5 je spasio tri set lopte.Set je otišao do “tie-breaka” gdje je Nijemac poveo s 6-2, a Nadal spasio četiri set-lopte u nizu. Potom je Nadal potrošio još tri set-lopte, da bi Španjolac napokon iskoristio svoju sedmu loptu za set i poveo s 1-0.I u drugom setu uslijedila je serija izgubljenigh servisa, po četiri na svakoj strani, prije negoli je Nijemac teškom ozljedom odredio pobjednika.Nadal se tako plasirao u svoje 14. finale Roland Garrosa, a lovit će 14. trofej, budući da Španjolac dosad nikad nije izgubio finale u Parizu.- Jako sam tužan zbog njega jer je odigrao nevjerojatan turnir. Znam kako se i koliko borio da bi osvojio Grand Slam. Nadam se da će se ubrzo oporaviti i vratiti na teren, želim mu sve najbolje – rekao je Nadal i nastavio:- Bio je to jako težak meč, više od tri sata i nismo završili drugi set. Nivo je bio jako visok, tako je obično kad igram protiv njega. Dogodilo se puno toga, ali u finalu sam i to mi je jako važno. Završilo se ovako, bili smo zajedno prije početka meča, izašli zajedno i užasno mi je teško.Danil Medvjedev tako će se vratiti na prvo mjesto ATP ljestvice 13. lipnja, a Novak Đoković ostat će na vrhu još idući tjedan. Alexander Zverev bit će drugi.Najčitaniji članci