Barcelona pobijedila Osasunu | 24sata

Odigrane su prve dvije utakmice 33. kola španjolske La Lige, a nogometaši Barcelone teškom su mukom, na domaćem terenu, pobijedili Osasunu 1-0.

Cijelu utakmicu Barcelona je napadala, a naleti domaćina su se dodatno pojačali od 26. minute kada je isključen gostujući igrač Jorge Herrando. No, Osasuna je odbijala sve domaće napade do samog finiša susreta. U 85. minuti Barcelona je ipak postigla gol vrijedan tri boda.

Strijelac je bio Jordi Alba koji je iskosa pogodio uz prvu vratnicu i tako odveo svoju momčad na 14 bodova prednosti u odnosu na Real. Hrvatski napadač Ante Budimir ovu je utakmicu odgledao s gostujuće klupe za pričuve.

Do vrlo važne pobjede došla je i Almeria koja se bori kako bi ostala u eliti. Na domaćem terenu Almeria je svladala Elche, posljednju momčad na ljestvici, s 2-1. Strijelci su za domaći sastav bili Leo Baptistao u 22. i Embarba u 52. minuti, dok je na drugoj strani, u samom finišu, tek poentirao Ponce.