Site icon svakodnevno.me

Donna Vekić izgubila od Storm Hunter WTA Hamburg

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić oprostila se od nastupa na WTA turniru u Hamburgu već u 1. kolu, uspješnija od prve nositeljice bila je Australka Storm Hunter sa 3-6, 6-3, 6-3 nakon sat i 55 minuta igre.

Protiv specijalistice za igru parova Hunter Vekić je loše krenula u dvoboj, izgubila prva dva gema i bila suočena sa 0-40 na svom servisu u trećem. Ipak, uspjela je izvući taj gem, zaigrati bolje i dobiti tu dionicu sa 6-3.

I kad se činilo kako će Vekić nakon osvojenog prvog seta mirno do pobjede, dogodilo se upravo suprotno. Hunter je napravila “break” za 3-1 u drugom setu što joj je bilo dovoljno za poravnanje, da bi u trećem setu Hunter dominirala na svom servisu. S druge strane, Vekić je previše griješila što ju je koštalo gubitka servisa kod 2-2, a onda i još jednog prilikom servisa za ostanak u meču.

Za Hunter, 154. igračicu svijeta, koja je ovaj mjesec igrala finale parova u Wimbledonu, ovo je tek druga pobjeda u pojedinačnoj konkurenciji na WTA Touru ove godine.