Site icon svakodnevno.me

Gorica: Nismo mogli zadržati Sopića, a u kontaktu smo s obitelji nestalog nogometaša

Gorica: Nismo mogli zadržati Sopića, a u kontaktu smo s obitelji nestalog nogometaša

Hrvatski nogometni prvoligaš Gorica objavio je kako nije imao opcija zadržati svog dosadašnjeg trenera Željka Sopića koji je odlučio preuzeti vođenje Rijeke.

– Naš klub nije imao ugovornih opcija zadržati Sopića, iako nismo olako pristali na njegov transfer u Rijeku. Razgovori s čelništvom riječkog kluba o uvjetima Sopićeva odlaska trajali su od utorka prijepodne i tek kad smo postigli zadovoljavajuće uvjete za HNK Goricu raskinuli smo ugovor sa Sopićem – objavila je Gorica.

Foto: Marko Lukunić/PIXSELL

Sopić je Goricu preuzeo krajem studenoga prošle godine kada je klub bio na dnu ljestvice HNL-a sa 11 bodova zaostatka za predzadnjim te je s učinkom od sedam pobjeda, devet remija i osam poraza uspio zadržati klub u društvu najboljih te je u prva četiri nastupa u novoj sezoni osvojio pet bodova.

Momčad će do imenovanja novog trenera voditi treneri Mensur Mujdža i Marko Krnjić. 

– Razgovaramo i s kandidatima za novog trenera, a javnost ćemo o našem izboru obavijestiti kada razgovori završe. Gorica je i prethodnih godina pokazala kako je idealan klub za kvalitetan razvoj trenera s potencijalom te svakako ne treba zaboraviti da su Sergej Jakirović, Valdas Dambrauskas, Krunoslav Rendulić stasali kod nas, a uvjereni smo od sutra i Željko Sopić, svoje velike trenerske uspone započeli upravo nakon kvalitetnog i prepoznatog rada u Gorici – odali su iz velikogoričkog prvoligaša.

Foto: HNK Gorica

Gorica je objavila i kako se još uvijek traga za Abdullahom Talalom Hameedom, igračem koji je odradio svega nekoliko treninga s momčadi, a u toku ovog tjedna je trebao finalizirati i službenu registraciju klub. No, Hameed je u ponedjeljak nestao u Mađarskoj.

– Abdullah je u subotu otputovao u Mađarsku kako bi pribavio potrebnu dokumentaciju za registraciju i u ponedjeljak nestao na području Mađarske. U stalnom smo kontaktu s njegovom obitelji i mađarskom i hrvatskom policijom te molimo za razumijevanje, obzirom da u ovom trenutku u interesu istrage ne možemo davati nikakve druge informacije – navela je Gorica.



Source link

Exit mobile version