HNL Gorica – Rudeš: Goričani zabili tri komada

U posljednjem susretu 16. kola SuperSport HNL-a Gorica je bez većih problema pobijedila “fenjeraša” Rudeš 3-0.

Turopoljci su posao obavili u prvom poluvremenu postigavši sva tri gola, a strijelci su bili Nikola Vujnović (16) i Nizozemac Sven Blummel (36, 45+3).

Statistika utakmice Gorica – Rudeš

Momčad koju vodi Dinko Jeličić se ovom pobjedom učvrstila na četvrtoj poziciji sa samo bodom zaostatka za trećeplasiranim Dinamom.

Domaćin je vrlo brzo probio obranu Rudeša. Josip Mitrović je u 16. minuti s lijeve strane oštro ubacio pred suparnička vrata gdje se odlično snašao Vujnović pogodivši za 1-0.

U 36. minuti Gorica je povećala prednost. Jurica Pršir je odlično povukao, prošao dvojicu suparničkih igrača, a potom kroz “srce” gostujuće obrane sjajno uposlio Blummela koji je izašao sam ispred golmana i pogodio za 2-0.

Nizozemac se u sudačkoj nadoknadi ponovo upisao među strijelce, a baš kao i kod prvog gola asistent je bio Mitrović.

Hajduk je pobjedom kod Istre pobjegao Rijeci na pet bodova viška, no Rijeka ima i susret manje, dok je Dinamo treći s 27 bodova i dvije utakmice manje.

Gorica je četvrta s 26 bodova, a posljednje dvije pozicije drže Istra 1961 s 14 i Rudeš sa svega tri boda.