Na zapadu Zagreba smješten je showroom našeg domaćeg brenda Getto, koji izrađuju muške i ženske košulje po mjeri. Ova priča počela je davne 1931. godine, a supružnici Tomislav i Mihaela Getto treća su generacija, koja posao uspješno vodi već 25 godina.
– Suprugov djed počeo je posao, nastavili su ga suprugovi roditelji, a potom smo posao preuzeli mi – počela je priču Mihaela.
Sa supružnicima radi i jedna od njihove tri kćeri, Nika, pa nema straha da se obiteljski biznis neće nastaviti. Iako zajedno smišljaju kreacije, Mihaela kaže da je u poslu njezin suprug Tomislav najvažnija karika. U početku su bili orijentirani isključivo na muške košulje, a onda su odlučili napraviti i žensku kolekciju. Budući da proizvod po mjeri cjenovno nije pristupačan velikom broju ljudi, napravili su podbrend Lei camicie. Te su košulje napravljene prema standardnim konfekcijskim brojevima, ali kako bi savršeno pristajala budućoj vlasnici, supružnici Getto, ovisno o potrebama, će je skratiti, suziti ili proširiti. U slučaju da želite košulju po mjeri, na vama je da izaberete materijal ili kombinaciju, odnosno model.
POGLEDAJTE VIDEO:
04:22
Zagreb: Mihaela Geto, vlasnica brenda Lei camicie
|
Video: 24sata/Emica Elvedji/Pixsell
– Kad je riječ o izradi košulja, za nas nema nikakvih nepoznanica. Sve što klijent ili klijentica poželi mi možemo napraviti. Stalno učimo, usavršavamo svoje krojeve. Ženske košulje prepoznatljive su po tome što imaju povećan broj gumbića na području prsa, a sve kako bi se onemogućilo da se košulja na tom području rastvori, što kod drugih zna biti problem – nastavlja Mihaela.
Iako je brend, uz proizvodnju, prije imao i butike u centru Zagreba, supružnici su se odlučili na iskorak, odnosno isključivo na online prodaju.
– Oduvijek smo htjeli biti slobodniji i posao prilagoditi sebi. Dugo smo razmišljali o tome, a hrabrost da iskoračimo u tom smjeru se isplatila – ističe Mihaela.
Posao je to bez strogo zadanog radnog vremena, a nastoje prilagoditi se kupcima. Tako je moguće da u njihov showroom, osim radnim danom, svratite i vikendom.
– Ako sam dostupna, nema problema da netko, ako mu je hitno nešto iskrsnulo i treba košulju, po nju dođe u nedjelju – kroz smijeh kaže Mihaela.
Vode računa o materijalima, nabavljaju samo prvu klasu, i to u Italiji. Osim osnovnih boja i dezena, nastoje stalno imati nove uzorke. Osim izgledom i kvalitetom, njihove košulje lako se i održavaju.
– Koristimo sto posto pamuk, a neki modeli imaju i dva posto elastina. Svaki pamuk prirodno se gužva, ali ako košulju perete na nižoj temperaturi, izvadite iz perilice rublja, protresete i stavite sušiti na vješalicu, tad je samo lagano trebate oplahnuti parom, prepeglati ovratnik i manžete i spremni ste za izlazak – navodi Mihaela.
Peglanje će biti potrebno ako košulju ostavite da dulje stoji u perilici.
– U slučaju da košulju perete na višoj temperaturi od preporučene, osim što će se zgužvati, moguće je da će se stisnuti. Strogo je zabranjena sušilica rublja jer košulja, kad je izvadite, može biti manja i za konfekcijski broj – napominje.
Njihove košulje poznate su i izvan hrvatskih granica. Primaju narudžbe iz cijele Europe, a za njihov brend postoji interes i “preko bare”. Iako ne želi previše govoriti o tome dok se ne realizira, Mihaela kaže kako bi voljeli imati svoj butik u New Yorku i Miamiju.
Foto: Privatni album
Zbog povećanog opsega posla uskoro planiraju preseljenje u veći prostor jer im je aktualni postao skučen, no ostaju na zapadu Zagreba.
– Morat ćemo zaposliti još ljudi. Prezadovoljni smo načinom na koji posao raste i što ljudi prepoznaju našu kvalitetu – zaključila je Mihaela.
Cijene košulja Lei kreću se između 30 i 55 eura, a košulje po mjeri Getto su od 70 do 92 eura.