Site icon svakodnevno.me

LIVE UŽIVO Danska – Engleska: ‘Tri lava’ žele osigurati prolazak u reprizi polufinala Eura iz 2021…

Engleska i Danska u Frankfurtu od 18 sati igraju utakmicu drugog kola Europskog prvenstva. “Tri lava” stigla su na turnir kao prvi favoriti, uz Francusku, i pobijedili Srbiju s 1-0 u prvom kolu. Ipak, igrom nikog nisu oduševili, s obzirom na to da su samo pet puta pucali na gol suparnika. S druge strane, Danci su odigrali remi protiv Slovenije (1-1) u utakmici u kojoj je svakoj reprezentaciji pripalo po jedno poluvrijeme.

Ove dvije reprezentacije imaju “neriješene dugove” s prošlog Eura, na kojem je Engleska u polufinalu s 2-1 izbacila Dansku. Ostali su sudački repovi nakon te utakmice, s obzirom na to da je sudac Danny Makkelie u 102. minuti dosudio sumnjiv penal za Engleze, nakon starta Maehlea na Sterlingu. Kaneov udarac s bijele točke obranio je Schmeichel, ali je pospremio odbijanac za konačnih 2-1.