VIDEO Remi Hrvatske i Albanije postavio dva rekorda na EP-ima

Hrvatska nogometna reprezentacija remizirala je 2-2 s Albanijom u drugom kolu Europskog prvenstva u Njemačkoj. “Vatreni” su gubili sve do 74. minute, nakon čega su u tri minute imali ekspresni preokret koji je u 94. minuti “upropastio” albanski reprezentativac Klaus Gjasula, koji je zabio za konačnih 2-2.

POGLEDAJTE VIDEO:

00:57

Hrvatska – Albanija 2-2

|

Upravo je Gjasula ispisao povijest Europskog prvenstva svojom izvedbom protiv Hrvatske. Naime, ovaj je Albanac postao prvi igrač u povijesti Eura koji je ušao u igru s klupe i u istoj utakmici zabio gol i autogol. Podsjetimo, autogol je zabio u 77. minuti kada se lopta od njegova tijela nesretno odbila u mrežu Albanije.
Statistika Hrvatska – Albanija

Gjasula se može pohvaliti i još jednim rekordom, otkriva Opta, stranica specijalizirana na statistiku. Zabio je najkasniji gol za izjednačenje u povijesti Eura. Albanac je zatresao mrežu kada je prošlo točno 94 minute i 23 sekunde utakmice. Jasno, u obzir se ne uzimaju golovi postignuti u produžecima…
Sažetak utakmice pogledajte OVDJE.
Spomenimo još jedan zanimljiv podatak. Prema statističkom izračunu Opte, čak 17 udaraca u okvir bilo je upućeno na utakmici Hrvatske i Albanije. Samo je na jednoj utakmici grupne faze Eura upućeno više udaraca u okvir gola.

17 – There were 17 shots on target in the game between Croatia and Albania, while only one group stage game on record (since 1980) at the UEFA European Championship has seen more combined (22 – Croatia v England in 2004). Ambition. #EURO2024 pic.twitter.com/2pVxb2iWuH
— OptaJoe (@OptaJoe) June 19, 2024

94 – At 94 minutes and 23 seconds, Albania’s Klaus Gjasula’s goal to make it 2-2 was the latest equalising goal scored in UEFA European Championship history (excluding extra time). Gong. pic.twitter.com/uQUl9XgnYi
— OptaJean (@OptaJean) June 19, 2024

Bilo je to prije 20 godina na utakmici Hrvatske i Engleske na Euru 2004. godine, kada su te dvije reprezentacije 22 puta pucale u okvir gola. Ostaje žal što rezultat za “vatrene” u nijednoj od tih utakmica nije bio povoljan. Englezi su te godine slavili 4-2.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.